Číslem 10 se pyšnily sportovní hry dětí a mládeže dětských domovů, které se konaly ve svátek Pankráce roku 2010. Tolikrát organizátoři z Dětského domova Uherský Ostroh již tyto hry připravovali. Do krásného areálu uherskohradišťského lehkoatletického stadionu se sjelo více než sedm desítek dětí, aby zde změřilo síly a nechalo rozhovořit svého sportovního ducha. Malí i velcí soutěžili v krátkých i dlouhých bězích, skocích z místa i s rozběhem, hodech. Za své výkony vystoupali ti nejlepší na stupně vítězů. Našli se i tací, kterým medaile s diplomy a odměnami přišli předat fotbalisté 1. FC Slovácko – Pavel Němčický, Víťa Valenta a Míra Filipko. Nadšení dětí bylo obrovské. V těchto závodech nebylo poražených.
Výsledky si můžete přečíst v přiložených tabulkách, atmosféru pak vychutnat na fotkách.
Benjamínci do 6 let | |||
sprint 30 m | |||
jméno | DD | čas | pořadí |
Rostislav Novotný | Liptál | 6:22 | 1 |
Marie Rohanová | Uh.Ostroh | 7:03 | 2 |
Jakub Šváby | Uh.Ostroh | 8:44 | 3 |
Hod tenisovým míčkem | |||
jméno | DD | délka | pořadí |
Marie Rohanová | Uh.Ostroh | 10 | 1 |
Rostislav Novotný | Liptál | 9 | 2 |
Jakub Šváby | Uh.Ostroh | 7 | 3 |
Skok daleký z místa | |||
jméno | DD | délka(m) | pořadí |
Rostislav Novotný | Liptál | 1,25 | 1 |
Jakub Šváby | Uh.Ostroh | 1,07 | 2 |
Marie Rohanová | Uh.Ostroh | 1,05 | 3 |
Nejmladší žáci
60m
jméno | DD | čas | pořadí |
Tomáš Polák | Bojkovice | 10:10 | 1 |
Matěj Mikula | Kroměříž | 10:28 | 2 |
Linda Gáborová | Hodonín | 10:31 | 3 |
Hod kriketovým míčkem | |||
jméno | DD | délka | pořadí |
Matěj Mikula | Kroměříž | 46 | 1 |
Tomáš Polák | Bojkovice | 40 | 2 |
Patrik Menšík | Hodonín | 36 | 3 |
Skok daleký z místa | |||
jméno | DD | délka | pořadí |
Soňa Červenáková | Liptál | 1,82 | 1 |
Miroslava Buťáková | Uh.Ostroh | 1,76 | 2 |
Matěj Mikula | Kroměříž | 1,72 | 3 |
Mladší žáci
60m
jméno | čas | čas | pořadí |
Miroslav Žiga | Hodonín | 9:28 | 1 |
Petr Šmíd | Uh.Ostroh | 9:90 | 2 |
Pavel Josífek | Strážnice | 9:72 | 3 |
Hod kriketovým míčkem | |||
jméno | DD | délka | pořadí |
Miroslav Žiga | Hodonín | 47 | 1 |
Radek Žiga | Hodonín | 37 | 2 |
Zdeněk Čadílek | Liptál | 37 | 3 |
Skok daleký | |||
jméno | DD | délka | pořadí |
Pavel Josífek | Strážnice | 3,50 | 1 |
Zdeněk Čadílek | Liptál | 3,15 | 2 |
Miroslav Žiga | Hodonín | 3,14 | 3 |
Mladší žákyně
60m
jméno | čas | čas | pořadí |
Nicol Basovníková | Uh.Hradiště | 10:22 | 1 |
Kristýna Janská | Uh.Hradiště | 10:43 | 2 |
Lenka Škodová | Hodonín | 10:50 | 3 |
Hod kriketovým míčkem | |||
jméno | DD | délka | pořadí |
Nicol Basovníková | Uh.Hradiště | 25 | 1 |
Kateřina Pagáčová | Uh.Ostroh | 24 | 2 |
Lenka Škodová | Hodonín | 21,5 | 3 |
Skok daleký | |||
jméno | DD | délka | pořadí |
Nicol Basovníková | Uh.Hradiště | 3,20 | 1 |
Michaela Nezhybová | Bojkovice | 3,20 | 2 |
Kristýna Janská | Uh.Hradiště | 3,03 | 3 |
Starší žáci
Finále 60m | |||
jméno | čas | čas | pořadí |
Radek Sklenský | Strážnice | 8:34 | 1 |
Lukáš Sklenský | Strážnice | 8:41 | 2 |
Roman Simon | Kroměříž | 8:50 | 3 |
Vrh koulí | |||
jméno | DD | délka | pořadí |
Radek Sklenský | Strážnice | 8,48 | 1 |
Lukáš Borkovec | Uh.Ostroh | 8,14 | 2 |
Luboš Kudlička | Uh.Hradiště | 7,82 | 3 |
Skok daleký | |||
jméno | DD | délka | pořadí |
Lukáš Borkovec | Uh.Ostroh | 4,65 | 1 |
Roman Simon | Kroměříž | 4,40 | 2 |
Lukáš Sklenský | Strážnice | 4,38 | 3 |
Skok vysoký | |||
jméno | DD | výška(cm) | pořadí |
Michal Sosvor | Bojkovice | 145 | 1 |
Lukáš Sklenský | Strážnice | 125 | 2 |
Luboš Kudlička | Uh.Hradiště | 120 | 3 |
Běh 1500 m | |||
jméno | DD | čas | pořadí |
Lukáš Borkovec | Uh.Ostroh | 5:27:69 | 1 |
Tomáš Fitz | Strážnice | 5:43:15 | 2 |
David Veningr | Liptál | 6:20:50 | 3 |
Starší žákyně
Finále 60m | |||
jméno | čas | čas | pořadí |
Soňa Menšíková | Hodonín | 9:46 | 1 |
Monika Dvořáková | Uh.Hradiště | 9:88 | 2 |
Marie Basovníková | Uh.Hradiště | 9:98 | 3 |
Hod kriketovým míčkem | |||
jméno | DD | délka | pořadí |
Monika Dvořáková | Uh.Hradiště | 34 | 1 |
Soňa Menšíková | Hodonín | 32 | 2 |
Kristýna Mikulová | Kroměříž | 31,5 | 3 |
Skok daleký | ||
jméno | DD | délka |
Marie Basovníková | Uh.Hradiště | 4,05 |
Kristýna Mikulová | Kroměříž | 3,76 |
Soňa Menšíková | Hodonín | 3,40 |
Běh 800 m
jméno | DD | čas | pořadí |
Monika Dvořáková | Uh.Hradiště | 03:55:04 | 1 |
Dorostenci
Finále 60m | |||
jméno | čas | čas | pořadí |
Milan Borkovec | Uh.Ostroh | 7:65 | 1 |
Roman Kimlíček | Hodonín | 7:70 | 2 |
David Janků | Uh.Hradiště | 8:32 | 3 |
Vrh koulí | |||
jméno | DD | délka(m) | pořadí |
Roman Kimlíček | Hodonín | 11,50 | 1 |
Michal Sklenský | Strážnice | 10,98 | 2 |
Vojtěch Roštínský | Hodonín | 9,41 | 3 |
Skok daleký | |||
jméno | DD | délka | pořadí |
Roman Kimlíček | Hodonín | 5,50 | 1 |
Vojtěch Roštínský | Hodonín | 4,95 | 2 |
Petr Škárka | Uh.Ostroh | 4,70 | 3 |
Skok vysoký | |||
jméno | DD | výška(cm) | pořadí |
Milan Borkovec | Uh.Ostroh | 145 | 1 |
Roman Kimlíček | Hodonín | 140 | 2 |
Erik Polák | Uh.Ostroh | 135 | 3 |
Běh 1500 m | |||
jméno | DD | čas | pořadí |
Petr Škárka | Uh.Ostroh | 4:56:84 | 1 |
Miroslav Lukáš | Uh.Ostroh | 5:09:42 | 2 |
Jan Galuška | Uh.Ostroh | 5:18:16 | 3 |
Dorostenky
Finále 60m | |||
jméno | DD | čas | pořadí |
Veronika Kossková | Hodonín | 8:69 | 1 |
Gabriela Helešicová | Hodonín | 9:32 | 2 |
Natálie Mikulová | Kroměříž | 9:97 | 3 |
Hod kriketovým míčkem | |||
Jméno | DD | délka | pořadí |
Denisa Mikulová | Kroměříž | 35 | 1 |
Gabriela Helešicová | Hodonín | 35 | 2 |
Marie Borkovcová | Uh.Ostroh | 29 | 3 |
Skok daleký | |||
Jméno | DD | délka(m) | pořadí |
Gabriela Helešicová | Hodonín | 3,60 | 1 |
Aneta Poláková | Uh.Ostroh | 3,45 | 2 |
Natálie Mikulová | Kroměříž | 3,25 | 3 |
Skok vysoký | |||
Jméno | DD | výška(cm) | pořadí |
Veronika Kossková | Hodonín | 125 | 1 |
Natálie Mikulová | Kroměříž | 125 | 2 |
Gabriela Helešicová | Hodonín | 125 | 3 |
800 m | |||
jméno | DD | čas | pořadí |
Veronika Kossková | Hodonín | 3:09:47 | 1 |
Gabriela Helešicová | Hodonín | 3:14:75 | 2 |
Denisa Mikulová | Kroměříž | 3:16:78 | 3 |
Zdroj a fotky: www.zkola.cz