(Daruj sen! | Donio)

SPORTOVNÍ HRY DĚTÍ A MLÁDEŽE DĚTSKÝCH DOMOVŮ 2008

11.05.2008 21:27

Lehká atletika

V pátek 2. května 2008 se na lehkoatletickém stadioně v Uh. Hradišti sešli zástupci dvanácti dětských domovů (Uh. Ostroh, Kroměříž, Strážnice, Holeje, Uh. Hradiště, Zlín Lazy, Zašová, Smolina, Hodonín, Liptál, M. Krumlov, DDÚ Brno), aby zde změřili své síly v disciplínách pro nejmladší, mladší, starší a dorosteneckou kategorii. Nejmladší a mladší děti soutěžily v běhu na 60 m, skoku do dálky z místa a hodu kriketovým míčkem. Všichni byli hodnoceni v jednotlivých disciplínách a na závěr byli také oceněni nejlepší sportovci v trojboji. U starší a dorostenecké kategorie umožňovaly jednotlivé disciplíny (běh na 60m, 800m-dívky, 1500m-chlapci, skok do dálky, skok do výšky, hod kriketovým míčkem-dívky, vrh koulí-chlapci) umístění také v pětiboji. Všichni, kteří stanuli na "bedně", obdrželi medaile - dle kategorií sladké, kovové, skleněné, dále diplomy, drobné hračky. Vítězové pětiboje byli za své výkony oceněni ještě mobilními telefony. A jak to všechno dopadlo ? Vítězství mezi dětskými domovy si odnesli pořadatelé z Uherského Ostrohu, na stříbrném stupínku se radovala Kroměříž a bronz si odvezly Holeje.

Malá kopaná

V sobotu 10. května 2008 se opět sešli v Uherském Hradišti, tentokrát na hřištích pro malou kopanou, adepti tohoto sportu. Za krásného slunného počasí podávali chlapci i děvčata skvělé výkony, rozhodčí nemuseli řešit žádné sporné okamžiky. Všichni hráli v duchu fair play. Při celkovém vyhodnocení však byla tato cena alespoň slovně udělena zástupcům z Liptálu.

Skvělé koučování se odrazilo na celkových výsledcích především u vítězů, kdy strýc Adámek své svěřence neustále povzbuzoval a hecoval až k vítězství. Druhou příčku si odvezl Moravský Krumlov, třetí místo obsadili pořadatelé z Uh. Ostrohu a pomyslnou bramborovou medaili si odvezli zástupci z DD Dagmar. Šlechtí je fakt, že do bojů proti chlapcům postavili děvčata, která si vůbec nevedla špatně. Povzbudit všechny přijeli i zástupci z Bystřice pod Hostýnem, sportovali pouze rekreačně. O co se hrálo ? O nový putovní pohár, medaile ve zlatě, stříbře a bronzu, kopací míče ve zlatě, stříbře a bronzu, diplomu a drobné hračky, které si odvezli všichni fotbalisté.
V rámci turnaje byl vyhlášen nejlepší brankář, jímž se stal Lukáš Borkovec z pořádajícího DD.