Za peníze se dá postavit dům, ale teprve láska z něj udělá domov

Dětský domov

Sokolovská 620
Uherský Ostroh
687 24

+420 572591210
dduhostroh@centrum.cz

Podpořte prosím přání dětí dětského domova

https://spln-prani.webnode.cz/

 (Daruj sen! | Donio) 

Návštěva 1. FC Slovácko

14.05.2014 00:00

Spolupráce fotbalového klubu 1. FC Slovácko a Dětského domova Uherský Ostroh pokračuje nejen prostřednictvím projektu ZELENÝ ŽIVOT (= projekt Ligové fotbalové asociace, jehož cílem je propagace a podpora aktivit společenské odpovědnosti českých fotbalových ligových klubů), ale i vzájemným setkáváním a podporou.
Tentokrát měli obyvatelé dětského domova možnost navštívit zázemí klubu, jehož A mužstvo jezdí povzbuzovat při domácích zápasech.  Role průvodců se ujali manažeři 1. FC Slovácko Marek Jurák a František Uhříček. Dětem povykládali něco málo z historie klubu. Provedli je posilovnou, kde někteří chtěli hned začít trénovat. Seznámili se s kabinou hostí i domácích, kde vítězilo především mezi děvčaty číslo 24 - Michal Trávník a mezi kluky šťastné číslo 7 - Libor Došek. Pro mnohé jsou tito fotbalisté obrovskými sportovními vzory. Nikoho nenechalo klidným zázemí regenerace, klidně by do bazénku skočili i oblečení. S deštníky nad hlavou se "ohřívali" v sauně. Prostě si všechno úžasně užívali .
V tiskovém středisku zahájila "tiskovku" ředitelka dětského domova a děti se se svými dotazy připojovaly - zajímala je fotbalová akademie, proč jsou tváří týmu právě Libor Došek, Dušan Melichárek a Vlastimil Daníček, opravdu se fotbalisté připravují na soupeře prostřednictvím video záznamů, kdo nosí do prádelny špinavé dresy, kdo komu myje kopačky, má mužstvo nastavené pokuty,... a spousta dalších záludných otázek.
Prohlídka pokračovala prostorami pro VIP hosty, kde si malí nadšenci fotbalu mohli prohlédnout nejen  toto zázemí, ale především dobové fotografie hráčských tváří klubu.
Na tribuně si prošli prostory pro média a policii, zastavili se u fotografie a čestného místa Miroslava Valenty seniora.  A to už Marek Jurák mezi holky a kluky vhodil fotbalový míč a začal tah na branku na zeleném pažitu. Někteří vzali trávu jako trávu, někteří našlapovali na trávník s úctou a pokorou, jako na posvátné území. Boj o míč však všechno srovnal. Pavel si zahrál na Dušana Melichárka, Martin pak na Milana Heču, Michal na Jirku Valentu, holky samozřejmě na Michala Trávníka. Všichni si vyzkoušeli, jak se kope penalta na ligovém hřišti, do prázdných tribun pozdravili MISTRY MORAVY  a přišel čas rozloučení. Marek Jurák všem účastníků předal klíčenky (s Uherským Ostrohem), náramky, rozvrhy hodin, pexesa a zpravodaje.  Poslední foto, poděkování a odjezd domů.
A nám nezbývá, než klasické HOŠI DĚKUJEM!, které tentokrát patří managementu klubu

Jana Frühaufová

Fotografie z úžasné atmosféry najdete na:
https://dduhostroh.rajce.idnes.cz/Navsteva_v_klubu_1._FC_Slovacko/