Podpořte prosím přání dětí dětského domova

(Daruj sen! | Donio)

Mrazivé dobrodružství na horách

06.01.2017 00:00

Ve dnech 6. – 8. 1. 2017 se šest dětí a jeden vychovatel z Dětského domova Uherský Ostroh vydalo na dobrodružnou cestu na hory. Konal se totiž 12. přebor ve sjezdovém lyžování a lopatění dětí z dětských domovů Zlínského kraje. Akce proběhla na Tesáku v Hostýnských horách. Cesta probíhala v pohodě až do Bystřice pod Hostýnem, ale Hostýnské hory nás vítali sněhovou nadílkou a teplotou pod mínus 10°C. Po příjezdu na Tesák a nezbytných formalitách s ubytováním a stravováním nás čekal večerní program. Mezi nás přišli pohádkové bytosti – Mach a Šebestová se svým utrženým sluchátkem. Bavili se hlavně mladší děti, ale i starší byli zapojeni do soutěží. Druhý den ráno se mělo vyrazit na svah za soutěžemi. Překvapilo nás počasí a hlavně mráz, který klesl až pod – 20°C. Ani mráz nezabránil tomu, že vyrážíme na svah. Během dopoledne probíhalo soutěžení v lopatění a odpoledne zase ve sjezdu na lyžích a snowbordu. Šlo o každou vteřinu, nebylo nouze o úsměvné situace, ale i pády a kotrmelce. Naštěstí se vše obešlo bez zranění. Celou dobu na nás dohlížel sněžný skútr se záchranářskou výbavou a člen místní horské služby. Během volných chvil proběhl i turnaj ve stolním tenise, tančení na podložce a výtvarné činnosti. Po dobré večeři, měli jsme guláš s knedlíky, přišlo vyhodnocení. Naše děti se v soutěžích neztratily. V lopatění obsadila Monika Sásová ve své kategorii 3. místo, Filip Mucha byl taky na 3. místě a Michal Daniel v nejstarší kategorii obsadil dokonce 1. místo. Úplně se nám nevedlo v lyžování, tam jsme zůstali pod stupni vítězů. Ve výtvarných činnostech obsadila Diana Sásová 1. místo a na 1. místě byla i v tančení na podložce. Vítězové obdrželi medaile, diplomy a sladkosti. Po skončení vyhodnocení přišel mezi děti kouzelník, který svými kousky bavil nejen děti, ale i dospělé. Na závěr produkce mohly děti zkoušet „trpělivost“ hrdliček, které kouzelník vykouzlil. Hlazení a předávání z ruky na ruku bylo nekonečné. Nakonec vše dobře skončilo a pokračovala diskotéka. Nedělní dopoledne jsme měli možnost využít k procházce do přírody a obdivovat krásy zdejšího kraje. Načerpat kyslíku do plic. Po rozloučení nás opět čekala cesta zpět do Dětského domova v Uherském Ostrohu. Už dnes se těšíme na příští ročník. Věříme, že opět bude sníh a zima a všichni si to užijí. Děkujeme pořadatelů za pozvání a krásně prožitý víkend.