Malování obrazů

29.04.2018 00:00

Máte rádi pohádky?

My z Dětského domova v Uherském Ostrohu také, a proto jsme do kouzelného a barevného světa pohádek pozvali děti z I. stupně základní školy, aby ve výtvarné soutěži „Namaluj pohádku“ ukázaly nejen své šikovné ručičky, ale také dokázaly, že jim pohádky nejsou cizí a dobře se v nich vyznají.

Pondělní ráno nás přivítalo plné energie a náladu nám nemohl pokazit ani silný vítr, který kácel malířské stojany a odnášel malířská plátna. Děti si totiž v naší soutěži vyzkoušely, jaké je to být opravdovým malířem se skutečným výtvarnickým vybavením. Některé trochu vyděsilo velké plátno, ale všichni trému brzy překonali a pod rukama se jim začaly rodit pohádkové příběhy, které obdivovali návštěvníci z Křesťanské mateřské školky i děti ze Základní školy v Uherském Ostrohu.

A tak jste mohli potkat Šípkovou Růženku a Květušku s Červenou Karkulkou, vyplašit ptáka Ohniváka, trochu se bát při setkání s drakem a strašidýlkem Barbuchou, utěšit malou mořskou vílu, zachránit Budulínka a dostat chuť na koblížky.

Porota pak hodnotila nejen výtvarnou stránku díla, ale děti musely prokázat znalost vybrané pohádky a zodpovědět mnohdy zapeklité otázky. Vybrat tři nejlepší bylo velmi obtížné, ale Angela Vavreková, Simona Strachotová a Elena Zacharová se nakonec mohly těšit z dortů ozdobených malířskou paletou. A i další odměny byly pochopitelně výtvarnické – všechny děti obdržely sadu barev, aby mohly i nadále rozvíjet svou fantazii a tvořivost.

—————

Zpět


Kontakt

Dětský domov

Sokolovská 620, Ostrožské předměstí, 687 24 Uherský Ostroh

+420 572591210