Za peníze se dá postavit dům, ale teprve láska z něj udělá domov

Dětský domov

Sokolovská 620
Uherský Ostroh
687 24

+420 572591210
dduhostroh@centrum.cz

Podpořte prosím přání dětí dětského domova

https://spln-prani.webnode.cz/

 (Daruj sen! | Donio) 

Malování na ploty v Uherském Ostrohu již potřetí

22.05.2011 00:00

V DD Uherský Ostroh se konalo již po třetí v řadě Malování na plot, které se už stalo menší tradicí v našem dětském domově.  Výtvarné soutěže se nezúčastňují pouze děti z DD, ale také ze ZŠ a ZUŠ v Uherském Ostrohu. Akce je zajímavá také tím, že s pomocí  tet si celou akci organizují samy děti jedné rodinné skupiny. Letos se tato akce  uskutečnila také díky grantu od Nadace Děti-kultura-sport.

,,V televizi je spousta zpěváků a slavných osobností, ale umělců, kteří umí malovat, moc ne. Jste to vy, kdo se může prosadit a dát vědět médiím i o takovém umění, jako je malování apod.“, řekl účastníkům Prof. Hanáček, předseda poroty.

Už před třemi měsíci jsme začali sbírat umělé kelímky na barvy a postupně organizovat Malování na plot 3. Vše zároveň odstartoval grant od nadace, ze kterého jsme mohli nakoupit barvy, štětce a veškeré další potřeby pro akci. Vytvořili a poslali jsme pozvánky, udělali vizitky, rozdělili si úkoly mezi pořadatele a den D mohl začít.

Sobota – 7:04b>

Budíček pro pořadatele a první přípravy na malování. Panely, na které se bude malovat, jsme umístili na plot (Nemyslete si, že je to tak jednoduché, jak to vypadá), v kuchyni se začalo dělat občerstvení, hudba s mikrofonem připraveno, stoly s židlemi vyneseny na dvůr, obléci stejné modré trička s vizitkami a hurá, začíná nám kulturní slunečné  dopoledne.

Sobota – 8:56

Vše připraveno a první účastníci a hosté už přicházejí.  Mezi prvními přichází starostka města Uherského Ostrohu paní Ing. Hana Příleská. Zároveň bych chtěl pochválit paní učitelku Maršálkovou, která přivedla tým ze ZŠ Uherský Ostroh. Za ní už další účastníci. Vítáme našeho hosta a předsedu poroty pana Prof. Hanáčka, který se účastnil všech ročníků Malování.

Sobota – 9:12

Už se zpožděním čekáme na DD Strážnice, ale v okamžiku přijíždí a náš strach, že nepřijedou, mizí. Začínají uvítací proslovy paní ředitelky DD Uherského Ostrohu a předsedy poroty. Do poroty zasedla také vychovatelka DD Strážnice. Téma na letošní ročník je CIRKUS. Do práce se hned pustilo 16 nadějných malířů.

Sobota – 11:18

Slunko pálí jak zběsilé, soutěžící téměř dokončují své práce a porota vyráží do terénu. Každý malíř má za úkol popsat svoji práci a odpovědět na doplňující otázky od poroty. Letos měla porota opravdu těžký úkol, laťka byla nasazena hodně vysoko.

Sobota – 11:49

Přichází poslední část našeho Malování, a to vyhlášení těch nejlepších z nejlepších. Pro první místa jsou připraveny dorty a pro ostatní malířská plátna a sady barev. Díla, která vznikla, budou v průběhu roku vystavená na výstavě v Uherském Ostrohu. 

Tímto bych rád poděkoval Nadaci Děti-kultura-sport, pořadatelům, hostům a především všem účastníkům.

Účastníci: 

Kategorie 1:

Hýlová Anna  - 1. místo

Janotová Aneta – 2. místo

Křapa Filip – 3. místo

Radoušová Tereza

Kategorie 2:

Matúšů Šimon – 1.místo

Nedomová Adéla – 2. místo

David Křapa – 3. místo

Naďová Sandra

Sadilová Anna

Polášková Lucie

Floriánová Alžběta

Kategorie 3:

Nedomová Klára – 1. místo

Pistovčáková Lucie – 2. místo

Bartošík Luděk – 3. místo

Pagáčová Kateřina

Dvořáková Lucie

 

Video: vimeo.com/27632963 heslo "ploty"