Za peníze se dá postavit dům, ale teprve láska z něj udělá domov

Dětský domov

Sokolovská 620
Uherský Ostroh
687 24

+420 572591210
dduhostroh@centrum.cz

Podpořte prosím přání dětí dětského domova

https://spln-prani.webnode.cz/

 (Daruj sen! | Donio) 

Díky Nadačnímu fondu Tesco na prázdniny na Smraďavku

29.10.2018 00:00

Podzimní prázdniny jsou tady a my jsme mohli společně s tetami vyrazit do rekreačního střediska na Smraďavku, kde nás čekal příjemný relax v lázních Leopoldov. I přesto, že s námi byly i naši nejmenší, jsme cestu vlakem i autobusem zvládli na jedničku.
Po příchodu do rekreačního areálu nás čekalo ubytování, vybalení zavazadel a krátká procházka po nejbližším okolí Chřibů. Během prázdninového pobytu jsme si s tetami užili spoustu legrace, her, poznali jsme, jak se mění příroda na podzim, někteří zjistili, jak vlastně vypadají domácí zvířata – koza, kůň, husa, kachna,…. Po celou dobu pobytu se nám o jídlo staral příjemný personál Lovecké restaurace.
Každý den byl jiný. Jednou jsme měli možnost prohlédnout si zahradu v Buchlovicích, dozvěděli jsme se, že se tady dokonce natáčela pohádka Čertova nevěsta a místní zámek vlastnil rod Berchtoldů. Další den jsme se vydali na návštěvu lesa, kde jsme sbírali podzimní a lesní plody – maliny, ostružiny a hlavně houby, které někteří z nás viděli poprvé. A na závěr celého pobytu nás čekalo překvapení v podobě návštěvy ranče NEVADA, který se nachází v blízkosti rekreačního střediska Smraďavka. Pohladit si koně, velblouda, kozy, lamy a telátka se hned tak někomu nepoštěstí. Někteří z nás museli mít hodně odvahy, aby to vůbec zvládli. Poslední den našeho prázdninového pobytu nás čekalo už jen balení. S těžkým srdcem jsme se loučili s  Chřibskými lesy, personálem Lovecké restaurace a příjemným prostředím, ve kterém jsme strávili prázdniny.
Velké poděkování patří Nadačnímu fondu Tesco a majitelům lázní Leopoldov za vstřícnost a ochotu. DĚKUJEME Děti a tety