Za peníze se dá postavit dům, ale teprve láska z něj udělá domov

Dětský domov

Sokolovská 620
Uherský Ostroh
687 24

+420 572591210
dduhostroh@centrum.cz

Podpořte prosím přání dětí dětského domova

https://spln-prani.webnode.cz/

 (Daruj sen! | Donio) 

Časopis pro dětské domovy ZÁMEČEK získal ocenění

13.05.2010 18:03

Časopis Zámeček, který pro děti ze všech dětských domovů v České republice vydává občanské sdružení Duha Zámeček z Havířova, získal na soutěži firemních publikací Zlatý středník Cenu Marketingového klubu ČR. Anketu Zlatý středník vyhlašuje profesní sdružení PR Klub, podle odborníků má v záplavě podobných soutěží a anket největší kredit.

Duha Zámeček, občanské sdružení Sdružení pro volný čas dětí z dětský domovů, přírodu a recesi
Sídlo: Střední 6, 736 01 Havířov
Telefony: 725 595 417, 604 286 310
E-mail: redakce@chiki.cz
Internet: www.zamecek.net    

Cílem oceněného časopisu je přinést dětem do zařízení náhradní výchovy nejen radost a zábavu, ale především informace o dětských právech, kontakt s okolním světem a nabídku aktivit, do kterých se mohou kluci a holky zapojit. Zámeček zároveň dává příležitost talentovaným dětem – více než polovinu obsahu časopisu připravují děti z jednotlivých domovů. 

„Je to pro mě splnění velkého snu. Časopis jsme s Ondrou Polákem ze skupiny o5&Radeček vymysleli v roce 1997, na každé nové osmistránkové a černobílé číslo jsme pak pokaždé těžce sháněli peníze. Postupně jsme získali důvěru dětí a přízeň sponzorů i nadací, které se problematice dětských domovů věnují, takže dnes máme každý měsíc 40 – 68 barevných stran. Naplníme je hravě, z domovů nám přicházejí desítky mejlů plné zpráv a fotek od členů naší dětské redakce,“ svěřil se šéfredaktor Zámečku Vladislav Sobol. Na září chystá redakce vydání jubilejního stého čísla.  

Hlavní náplň jednotlivých čísel tvoří reportáže z akcí domovů, tipy na zajímavé akce a vlastní tvorba dětí v podobě jejich básniček a příběhů. Téma vydání určují aktuální ankety, které se zaměřují například na porovnání systému vycházek v různých DD, zkoumají názory dětí na kamerové systémy v jejich zařízeních nebo zjišťují, jaký mají děti v domovech přístup k internetu. Časopis má také svou internetovou verzi na adrese www.zamecek.net. Veškerou redakční práci zajišťují tvůrci časopisu zdarma, vydavatel hradí jen náklady na tisk a poštovné. Na to mu pravidelně přispívají ministerstvo školství, Nadace Terezy Maxové dětem, Nadace ČEZ, Nadační fond manželů Livie a Václava Klausových, Nadace OKD, Nadační fond Educa a některé kraje. Jednotlivé nadace i další neziskové organizace také na stránkách časopisu představují své projekty, do kterých se mohou děti z domovů zapojit.      

Další informace: Vladislav Sobol, 725 595 417

Zdroj: www.zkola.cz