Za peníze se dá postavit dům, ale teprve láska z něj udělá domov

Dětský domov

Sokolovská 620
Uherský Ostroh
687 24

+420 572591210
dduhostroh@centrum.cz

Podpořte prosím přání dětí dětského domova

https://spln-prani.webnode.cz/

 (Daruj sen! | Donio) 

Bezpečný pohyb na silnicích

25.04.2018 00:00

Za krásného slunečného počasí na Dětském dopravním hřišti v Uherském Hradišti proběhlo odpoledne plné zábavy a poučení. Dětský domov Uherský Ostroh zde pořádal již 7. ročník bezpečnostní akce – Bezpečný pohyb na silnicích. Pozvání tentokrát přijaly různorodá školská zařízení, a to jak děti zdravé, tak i zdravotně znevýhodněné. Na výkonech však rozdíl vidět nebyl.

Disciplíny byly různé – pro nejmenší děti znalost pohybu na silnici jízdou na kole a koloběžce. Starší děti absolvovaly test BESIPu, jízdu na kole nebo koloběžce. A ti nejstarší již museli znát všechno to, co ti mladší a ještě si přidali překážkovou dráhu s „alkobrýlemi“. Všem byla umožněna praktická ukázka vyzkoušet si i chůzi pod vlivem drog simulací brýlí. Možnost vyzkoušet všechny „nešvary“ měli i přítomni vychovatelé a vychovatelky.

Snaha všech o dosažení co nejlepších výsledků byla velká. Než se vyhodnotily všechny testy, hlavní roli převzala PČR a seznámila děti se služebním autem a jeho výbavou. To bylo najednou troubení.

Na závěr byly všem dětem předány ceny a diplomy.

Akce proběhla pod patronací Policie ČR a krajských koordinátorů BESIPu, kterým patří velké poděkování a také organizátorům z Dětského domova Uherský Ostroh.

Mgr. Jozef Mojžiš, vychovatel

Fotky: https://dduhostroh.rajce.idnes.cz/BESIP_-_25._04._2018/