Za peníze se dá postavit dům, ale teprve láska z něj udělá domov

Dětský domov

Sokolovská 620
Uherský Ostroh
687 24

+420 572591210
dduhostroh@centrum.cz

Podpořte prosím přání dětí dětského domova

https://spln-prani.webnode.cz/

 (Daruj sen! | Donio) 

Bezpečný pohyb na silnici aneb pěkné odpoledne v Uherském Hradišti

20.04.2016 00:00

Měsíc duben je charakteristický pořádáním různých bezpečnostních akcí, seminářů, soutěží. Aby taky ne. Po zimě spousta lidí, a především dětí, vytahuje ze sklepů a kolárek svá přibližovadla v podobě kol a koloběžek, a připravuje je na dlouhou jarno-letno-podzimní sezónu, než je zase zazimuje. Připravit se ale musí také děti. A to zopakování si všech dostupných pravidel a pokynů, které by měly při jízdě na svém přibližovadle dodržovat, aby celou sezonu prožilo i přežilo. Dětský domov Uherský Ostroh proto každoročně pořádá soutěž k bezpečnosti silničního provozu pro své děti, ale také pro kamarády ze všech ostatních dětských domovů ZK. Proto 20. 4. 2016 za krásného slunečného počasí na Dětském dopravním hřišti v Uherském Hradišti proběhlo odpoledne plné zábavy a poučení.

Akce proběhla pod patronací ředitelky DD Uherský Ostroh Mgr. Jany Frühaufové, MBA, krajského koordinátora Besipu pana Zdeňka Patíka, za aktivní spolupráce por. Bc. Mileny Šabatové z preventivního oddělení a tiskové mluvčí PČR v Uherském Hradišti a jejího kolegy pana Jiřího Štichy z dopravního inspektorátu PČR v Uherském Hradišti. Dopravní hřiště poskytla ZŠ Sportovní 777 v Uherském Hradišti, za což děkujeme panu řediteli Mgr. Milanu Melichárkovi. Organizací akce byl pověřen Mgr. Jozef Mojžiš.

A mohlo se začít. Po krátkém úvodu a organizačních pokynech se děti rozeběhly na svá stanoviště či pracoviště, ve kterých se všichni prostřídali. Psali testy, absolvovali jízdu zručnosti, potáceli se mezi kužely s nasazenými „opileckými“ nebo „opiátovými“ brýlemi, prohlédli si policejní vozidlo i s jeho výbavou a povzbuzovali také své tety a strejdy, kteří si zasoutěžili pod ostrým zrakem policie. Ani jsme se nenadáli a byl konec.

A jak to všechno po sečtení bodů dopadlo? Nejlepší ve svých kategoriích byli Jaroslav Ševčík DD Bojkovice, Kristián Schwarz DD Strážnice, Jaroslav Vrána DD a ZŠ Vizovice a Tomáš Moudrý také z DD a ZŠ Vizovice. Ceny a diplomy si odnesli však všichni, věnoval je BESIP a manželé Holbovi z Autoškoly HOLBA.  Od pana Patíka pak ještě všichni malí velcí, mladí i ti starší dostali reflexní pásky, které zvýší jejich bezpečnost za snížené viditelnosti.   

Poděkování patří všem zúčastněným, včetně sluníčka, které se na děti celé odpoledne smálo a vysílalo své teplé paprsky.

Mgr. Jozef Mojžiš, vychovatel DD Uherský Ostroh

https://dduhostroh.rajce.idnes.cz/BESIP_-_UH_20._04._2016/