Za peníze se dá postavit dům, ale teprve láska z něj udělá domov

Dětský domov

Sokolovská 620
Uherský Ostroh
687 24

+420 572591210
dduhostroh@centrum.cz

Podpořte prosím přání dětí dětského domova

https://spln-prani.webnode.cz/

 (Daruj sen! | Donio) 

Afrika v srdci Evropy (28. – 30. 9. 2014)

30.09.2014 00:00

Ve sváteční neděli časně z rána jsme se vydali za dobrodružstvím do "Afriky" - samozřejmě, že do té na severu Čech, do Dvora Králové nad Labem.

Po příjezdu do Safari Kempu jsme se ubytovali ve stylovém bungalovu uprostřed přírody s výhledem na výběh pro africká zvířata. I když cesta byla dlouhá a úmorná, odpolední program jsme měli nabitý. Vydali jsme se na seznamovací prohlídku ZOO. Pro dnešek jsme chtěli vidět ptačí ZOO, všechny tygry i tygřice a tygřata a stejně nás nakonec nejvíc zaujaly černé kozy, za kterými jsme se vraceli každý den. V průběhu programu ti nejodvážnější zdolali velký okruh lanového parku. Marie, ač nejmladší z této skupinky, projevila nejvíce odvahy a překvapila sebe i ostatní při zvládnutí "Tarzanova skoku". Ještě Natálie a Veronika překonaly svůj strach a nakonec byly stejně rády, že jsme se všichni ve zdraví sešli na pevné zemi. Naše většina, ti méně odvážní, jsme všechny povzbuzovali a pořizovali fotografie na památku.

V pondělí, přestože jsme nemuseli do školy, jsme už nemohli ani dospat. Měli jsme před sebou zážitkový program se zvířaty, nazvaný "zadními vrátky". Spolu s průvodcem jsme navštívili pavilón žiraf. Ty jsme krmili, lákali jsme je na větvičky s listím. I když žirafy byly několikrát větší než my, je pohled žirafám z očí do očí nezapomenutelný. Poznali jsme také podmořský svět z druhé strany. Navštívili jsme totiž "laboratoř", vlastně takovou úžasnou množírnu korálů, kterou asi už nikdy víc neuvidíme. Přestože jsme neměli žízeň, byla nám na ochutnávku nabídnuta voda, která byla opravdicky slaná...fuuuj. A protože jsme všichni velice odvážní, a někteří ještě odvážnější, mohli jsme se "pomazlili" s exotickou užovkou, brrrr.

Odpoledne jsme si prošli další části ZOO, kde jsme mohli vidět obrovského šedého slona i s dlouhým chobotem a ještě většíma ušima. V blízkosti nás vznešeně kráčeli překrásní plameňáci. Nechtěli jsme je rušit, proto jsme se přesunuli k nosorožcům. V podvečer jsme nasedli s průvodcem na terénní express s vyhlídkou - Offroad Safari. S úžasem jsme sledovali volně pobíhající stáda zvířat kolem nás, až jsme museli úplně zastavit a počkat, jestli odejdou a pustí nás, nebo jestli budeme tuto noc nocovat v autě. Opět bylo všechno provázeno odborným výkladem.

S měsícem nad hlavou jsme pozorovali zvířata ve výběhu, která se už ukládala ke spánku, a ani polštář či peřinu nepotřebovala.

Poslední den, a to úterý, našeho úžasného pobytu, jsme se šli podívat na zvířata, která nás nejvíce zaujala - lvy, slony, tygry, žirafy,... a našim kamarádem se stal velbloud, který měl dva hrby, a se kterým jsme se na památku všichni vyfotili.

Během celého pobytu se o naše plná a spokojená bříška výborně starali zaměstnanci Restaurace u Lemura v areálu ZOO.

Z "Afriky v srdci Evropy" jsme si odvezli nezapomenutelné zážitky.

Děkujeme Jakubu Kovářovi a společnosti INCOLO PROPERTY.

Jan, Veronika, Daniela, Diana, Marie, Natálie, Michal, teta Sylva a strýc František z Dětského domova Uherský Ostroh


Fotky: https://dduhostroh.rajce.idnes.cz/Safari_-_Dvur_Kralove_nad_Labem_28._-_30.9.2014/