+420 572591210
dduhostroh@centrum.cz

Podpořte prosím přání dětí dětského domova

(Daruj sen! | Donio)

19. ročník regionálního kola atletických závodů dětských domovů – Uherské Hradiště

17.05.2019 00:00

Již 19. ročník atletických závodů dětí z dětských domovů pořádal pod patronací Federace dětských domovů ČR tradičně Dětský domov Uherský Ostroh, v pátek 17. května 2019 na Městském atletickém stadionu Dany Zátopkové v Uherském Hradišti. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 94 dětí z desíti dětských domovů. Jmenovitě: Uherské Hradiště, Valašské Meziříčí, Kroměříž, Strážnice, Bojkovice, Zlín Lazy, Zašová, Vizovice, Mikulov a pořádající Uherský Ostroh. Objednali jsme počasí a nic nestálo v cestě ponořit se do bojů o medaile a diplomy. Děti soutěžily v šesti věkových kategoriích a v klasických atletických disciplínách. I když nikdo z dětí není profesionálním závodníkem, všichni bojovali s nadšením a ze všech sil. A to se cení víc než dosažené časy, skoky nebo vrhy. Aktivně tak děti strávily celý den a zapomněly na starosti běžných dnů, které je občas trápí. Ti nejlepší pak byli oceněni diplomem a medailí. Zažili také ten pocit, jaké je to stát na stupních vítězů. Možná, že v dalším svém životě již tento pocit nezažijí. V celkovém hodnocení nakonec první místo získal pořádající Uherský Ostroh, na druhém místě skončila Zašová a třetí příčku obsadilo Uherské Hradiště.
A co bude příští rok? No přece už 20. ročník našich závodů!
Poděkování patří nejen pořádajícímu dětskému domovu, ale také studentům SŠPHZ UH, kteří na místě zpracovávali výsledky a Nadaci SYNOT, která tuto aktivitu podporuje pravidelně.