Za peníze se dá postavit dům, ale teprve láska z něj udělá domov

Dětský domov

Sokolovská 620
Uherský Ostroh
687 24

+420 572591210
dduhostroh@centrum.cz

Podpořte prosím přání dětí dětského domova

https://spln-prani.webnode.cz/

 (Daruj sen! | Donio) 

16. ročník turnaje v malé kopané dětských domovů

30.04.2016 00:00

V sobotu 30. 4. 2016 se na 16. ročníku turnaje v malé kopané dětí a mládeže dětských domovů potkaly děti z 10 školských zařízení z kraje Zlínského, Jihomoravského a Vysočiny. Pořádání této akce byl Federací dětských domovů ČR pověřen Dětský domov Uherský Ostroh. Vzhledem k tomu, že účast družstev překračuje možnosti Uherského Ostrohu, konal se tento turnaj již tradičně na víceúčelových sportovištích Městského stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti.

Po krátkém přivítání a organizačních pokynech se turnaj rozběhl. V každém týmu byly dle propozic také dívky, které se výkony chlapců rozhodně nenechaly zahanbit. Po zápasech v základních skupinách bylo jasné, kdo bude bojovat o přední příčky a na koho zbydou souboje o umístění. Tým pořádajícího Dětského domova Uherský Ostroh měl velké ambice, které se mu v průběhu turnaje dařilo postupně naplňovat. Po dobrých výkonech v základní skupině postoupil tým ve složení Jan, Michal, Pavel, Zdeněk, Miroslav, Marie, Natálie a Veronika do bojů o stupně nejvyšší. Ve finále pak domácí tým změřil síly s týmem z dětského domova v Kroměříži. I tento duel nakonec skončil jednoznačným vítězstvím domácího týmu, a tak se mohli mladí fotbalisté radovat z celkového vítězství v tomto turnaji. Zúročila se tak jejich příprava, kterou absolvovali ať už v kroužku kopané nebo v rámci volnočasových aktivit se svými vychovateli v dětském domově.  

Vítěze tedy známe, vyhlásili jsme také individuální ocenění. Nejlepší hráčkou byla vyhlášena Nikol z DD KM, nejlepším hráčem a také nejlepším střelcem Zdeněk z pořádajícího DD UO, nejlepším brankářem Roman z DD KM, který také obdržel cenu fair play. Benjamínkem turnaje byl vyhlášen Kristian z DD Strážnice Na hladký a férový průběh všech zápasů dohlížel Pavel mladý fotbalový rozhodčí.

Na závěr zbývá poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci a zajištění této akce, všem mladým sportovcům za jejich výkony a těšit se na příští ročník turnaje v malé kopané pro děti a mládež dětských domovů.

František Juřička

vychovatel DD Uherský Ostroh

https://dduhostroh.rajce.idnes.cz/Mala_kopana_30._4._2016/