Podpořte prosím přání dětí dětského domova

(Daruj sen! | Donio)

18. ročník regionálního kola atletických závodů dětských domovů

01.05.2018 00:00

Již 18. ročník atletických závodů dětí z dětských domovů pořádal tradičně Dětský domov Uherský Ostroh na atletickém stadionu v Uherském Hradišti. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 92 dětí z jedenácti dětských domovů. Objednali jsme tam nahoře počasí a nic nestálo v cestě ponořit se do bojů o medaile a diplomy. Děti soutěžily v šesti věkových kategoriích a v klasických atletických disciplínách. I když nikdo z dětí nebyl profesionálním závodníkem, všichni bojovali s nadšením a ze všech sil. A to se cení víc než dosažené časy, skoky nebo vrhy. Aktivně tak děti strávily celý den a zapomněly na starosti běžných dnů, které je občas trápí. Ti nejlepší pak byli oceněni diplomem, medailí a plyšákem. Zažili také ten pocit, jaké je to stát na stupních vítězů. Možná, že v dalším svém životě již tento pocit nezažijí. V celkovém hodnocení nakonec klání skončilo následovně: 11. Vizovice, 10. Liptál, 9. Hodonín u Kunštátu, 8. Valašské Meziříčí, 7. Kroměříž, 6. Bojkovice, 5. Strážnice, 4. Hrotovice a na stupních vítězů stanuly tyto dětské domovy: 3. místo Uherské Hradiště, 2. místo Mikulov a příčku nejvyšší obsadil již tradičně Uherský Ostroh. A co bude příští rok? No přece 19. ročník našich závodů!

Sportovní akci podpořila Nadace SYNOT, akce probíhala také pod hlavičkou Federace dětských domovů ČR. Zástupci obou podporovatelů pozdravili děti v průběhu soutěžního dne. Výsledky již tradičně zpracovávali studenti SŠPHZ v Uherském Hradišti.